Frontend Szablon opisu stanowiska pracy

Frontend to pojęcie odnoszące się do tworzenia interfejsów użytkownika dla stron internetowych. Odpowiada za wygląd, interakcję i responsywność witryny na urządzeniach mobilnych.

Obowiązki:

  • Tworzenie estetycznych, interaktywnych i responsywnych interfejsów użytkownika z wysoką jakością kodu.
  • Analiza i interpretacja projektów graficznych oraz będących w ich bazie kodów oznaczających wygląd danego projektu.
  • Współpraca z zespołem projektowym w celu zoptymalizowania wydajności strony lub aplikacji internetowej.
  • Wsparcie w testowaniu, debugowaniu i utrzymaniu aplikacji webowych.
  • Dbałość o rozwój technologiczny, zwiększanie efektywności oraz o wykorzystywanie narzędzi programistycznych w celu polepszania jakości kodu.
  • Zapewnienie poprawnego działania stron internetowych na różnych przeglądarkach i urządzeniach.
  • Zarządzanie repozytoriami kodu oraz korzystanie z systemów kontroli wersji, takich jak Git.

Wymagania:

  • Doświadczenie w pracy na stanowisku frontend developera.
  • Biegła znajomość HTML, CSS i JavaScript.
  • Znajomość frameworków takich jak React lub Angular.
  • Umiejętność tworzenia prostych animacji i efektów.
  • Znajomość narzędzi takich jak git, webpack czy gulp.
  • Zdolności analityczne i umiejętność rozwiązywania problemów.
  • Dobra znajomość języka angielskiego lub innego języka obcego.
  • Znajomość standardów dostępności i responsywności stron internetowych.