Kosmetolog Szablon opisu stanowiska pracy

Kosmetolog to specjalista zajmujący się profesjonalną pielęgnacją ciała i twarzy, oferujący szeroki zakres zabiegów kosmetycznych w celu poprawy urody i samopoczucia.

Obowiązki:

  • Przeprowadzanie zabiegów kosmetycznych zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami klientów.
  • Doradztwo w zakresie pielęgnacji ciała oraz doboru najlepszych kosmetyków.
  • Prowadzenie szczegółowej dokumentacji medycznej pacjentów i ścisła współpraca z dermatologiem w przypadku chorób skóry.
  • Zapewnienie odpowiedniego standardu obsługi klienta i utrzymywanie wysokiej jakości usług w salonie.
  • Utrzymywanie czystości i higieny w salonie oraz dbanie o miejsca pracy i sprzęt kosmetyczny.
  • Aktywne poszukiwanie potencjalnych klientów i promowanie usług salonu kosmetycznego wśród lokalnej społeczności.
  • Atrakcyjne prezentowanie asortymentu kosmetycznego i udzielanie wskazówek dotyczących wykorzystania produktów w domowej pielęgnacji.
  • Dbanie o rozwój profesjonalny przez udział w szkoleniach, warsztatach i uczestnictwo w zjazdach branżowych.

Wymagania:

  • Wykształcenie kierunkowe - kosmetologia.
  • Doświadczenie w wykonywaniu zabiegów kosmetycznych takich jak manicure, pedicure, depilacja woskiem, makijaż, masaże, itp.
  • Znajomość specjalistycznych kosmetyków oraz technik ich aplikacji.
  • Umiejętność diagnozowania problemów skórnych u klientów oraz dobierania odpowiednich produktów i zabiegów w zależności od potrzeb.
  • Komunikatywność i umiejętność nawiązywania kontaktów z klientami.
  • Umiejętność sprzedaży produktów kosmetycznych oraz promocji salonu kosmetycznego.
  • Dbanie o porządek i higienę w miejscu pracy.
  • Zdolność do pracy w zespole i asertywności w podejmowaniu decyzji.