Devops Szablon opisu stanowiska pracy

DevOps to kultura pracy, która łączy rozwój oprogramowania (Development) z jego wdrożeniem i utrzymaniem (Operations), aby zapewnić szybsze wdrożenia, niższą awaryjność i lepsze zarządzanie cyklem życia aplikacji.

Obowiązki:

  • Zarządzanie procesem wdrożeń aplikacji w środowisku produkcyjnym oraz testowym.
  • Automatyzacja procesów CI/CD w środowisku aplikacyjnym.
  • Konfigurowanie infrastruktury chmury publicznej (np. AWS, Azure) oraz zarządzanie usługami w chmurze.
  • Analiza i debugowanie problemów oraz awarii systemowych.
  • Współpraca z zespołami programistów oraz administracji systemowej w celu ciągłego usprawniania procesów deweloperskich.
  • Monitorowanie wydajności systemów oraz optymalizacja wykorzystania zasobów serwerowych.
  • Projektowanie i wdrażanie strategii bezpieczeństwa w aplikacjach i infrastrukturze chmury.
  • Tworzenie i aktualizacja dokumentacji technicznej i procedur dla usług DevOps.

Wymagania:

  • Doświadczenie w konfiguracji, zarządzaniu i monitorowaniu systemów IT.
  • Znajomość narzędzi do automatyzacji wdrażania i testowania aplikacji.
  • Umiejętność programowania w językach takich jak Python, Ruby, Bash, itp.
  • Znajomość systemów kontroli wersji, takich jak Git.
  • Znajomość platform chmurowych, takich jak AWS, Azure, GCP, itp.
  • Umiejętność pracy z kontenerami, takimi jak Docker i Kubernetes.
  • Zdolność do rozwiązywania problemów i szybkiego reagowania na incydenty w środowisku produkcyjnym.
  • Doświadczenie w pracy z metodykami Agile i DevOps.