Pedagog Szablon opisu stanowiska pracy

Pedagog to narzędzie wspomagające proces rekrutacyjny, które umożliwia szybki i dokładny dobór pracowników. Dzięki niemu można przeprowadzać testy kompetencji, analizować CV i aplikacje oraz zbierać opinie innych pracowników.

Obowiązki:

  • Przygotowanie i realizacja zajęć dydaktycznych zgodnie z planem nauczania.
  • Udzielanie pomocy uczniom w nauce i rozwiązywanie ich problemów w zakresie edukacyjnym.
  • Monitorowanie postępów uczniów i ocenianie ich osiągnięć.
  • Przygotowywanie sprawozdań i dokumentacji związanej z nauczaniem.
  • Współpraca z innymi nauczycielami i kadrami szkoły w celu zapewnienia jak najlepszej jakości edukacji.
  • Odpowiadanie na zapytania rodziców i innych zainteresowanych osób dotyczące postępów dziecka i programu nauczania.
  • Koordynacja i organizacja szkolnych imprez i wyjazdów edukacyjnych.
  • Podnoszenie swoich kwalifikacji i ciągłe doskonalenie swoich umiejętności pedagogicznych.

Wymagania:

  • Wykształcenie kierunkowe z zakresu pedagogiki lub pokrewnych dziedzin.
  • Doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.
  • Znajomość zasad opieki i wychowania dzieci oraz umiejętność pracy w zespole.
  • Umiejętność prowadzenia zajęć dydaktycznych i wychowawczych w oparciu o współczesne metody nauczania.
  • Zdolność do pracy z dziećmi z różnymi potrzebami edukacyjnymi i współpracę z zespołem pedagogicznym i rodzicami.
  • Umiejętność planowania i organizacji pracy oraz prowadzenia dokumentacji pedagogicznej.
  • Kreatywność, otwartość na nowe rozwiązania i zaangażowanie w pracy z dziećmi i młodzieżą.
  • Znajomość przepisów dotyczących pracy w opiece nad dzieckiem lub młodzieżą w Polsce.