Pentester Szablon opisu stanowiska pracy

Pentester to specjalista od testowania penetracyjnego, czyli procesu sprawdzania poziomu zabezpieczeń systemów i aplikacji przed zagrożeniami internetowymi.

Obowiązki:

  • Analiza zabezpieczeń systemów informatycznych i aplikacji pod kątem potencjalnych błędów i luk.
  • Testowanie systemów pod kątem wykrywania potencjalnych zagrożeń i umożliwienie naprawy błędów w systemie.
  • Tworzenie raportów i rekomendacji dotyczących zabezpieczeń systemów informatycznych.
  • Wykonywanie badań penetracyjnych na zlecenie klientów w celu wykrycia potencjalnych zagrożeń.
  • Pozyskiwanie wiedzy na temat nowych technologii i narzędzi związanych z testowaniem penetracyjnym.
  • Konsultowanie się z technicznymi zespołami w celu wprowadzenia zaleceń dotyczących zabezpieczeń w systemie.
  • Gromadzenie i analiza danych związanych z bezpieczeństwem systemów informatycznych.
  • Realizowanie działań w celu minimalizacji ryzyka związanego z potencjalnymi atakami i zagrożeniami dla bezpieczeństwa danych firmy.

Wymagania:

  • Doświadczenie w pracy jako Pentester lub w innym związku z IT.
  • Znajomość narzędzi i technik z zakresu testów penetracyjnych.
  • Umiejętność analizowania zagrożeń bezpieczeństwa i proponowania odpowiednich środków zapobiegawczych.
  • Znajomość architektury systemów informatycznych oraz protokołów sieciowych.
  • Zdolność do przeprowadzania testów wewnątrz sieci oraz na zewnątrz.
  • Umiejętność raportowania wyników testów penetracyjnych i proponowanie działań naprawczych.
  • Znajomość przepisów prawa dotyczących ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa IT.
  • Certyfikaty potwierdzające umiejętności w dziedzinie testów penetracyjnych będą dodatkowym atutem.