Pilot Szablon opisu stanowiska pracy

Pilot to narzędzie do rekrutacji i zarządzania aplikantami, które pozwala uczynić proces rekrutacji prostszym i bardziej efektywnym. Dzięki Pilot można publikować oferty pracy, zbierać i filtrować aplikacje oraz prowadzić komunikację z kandydatami w jednym miejscu.

Obowiązki:

  • Przeprowadzenie analizy warunków atmosferycznych oraz wyboru najbezpieczniejszej trasy lotu.
  • Wykonywanie rozkładów lotów oraz arbitrażu związanych z przepisami o bezpieczeństwie lotów.
  • Nadzór nad ważnymi aspektami lotów, takimi jak start i lądowanie, aby zapewnić bezpieczeństwo pasażerów.
  • Regularne testowanie i konserwacja urządzeń pokładowych, takich jak silniki, awionika i systemy komunikacji.
  • Zapewnienie właściwego załadunku i rozładunku samolotu oraz monitorowanie stanu paliwa podczas lotu.
  • Podejmowanie decyzji i reakcja w sytuacjach kryzysowych, takich jak awarie silników lub kłopoty z elektroniką pokładową, aby zapewnić bezpieczeństwo załogi i pasażerów.
  • Prowadzenie raportów lotów oraz wszelkich błędów lub incydentów w celu poprawy bezpieczeństwa i efektywności operacyjnej.
  • Przestrzeganie lub wdrażanie procedur bezpieczeństwa w celu zapewnienia zgodności z przepisami prawa lotniczego.

Wymagania:

  • Posiadanie aktualnego licencjatu pilota, wydawanego przez właściwe władze lotnicze.
  • Doświadczenie w pilotażu samolotów komunikacyjnych lub prywatnych.
  • Zdolność do szybkiego i skutecznego podejmowania decyzji podczas lotu.
  • Umiejętność bezpiecznej nawigacji i lądowania w różnych warunkach pogodowych.
  • Dobra znajomość języka angielskiego lub innego języka obcego.
  • Mile widziane doświadczenie w pilotażu dalekiego zasięgu lub lotów międzykontynentalnych.
  • Doskonała kondycja fizyczna i zdolność do pracy w warunkach stresowych.
  • Dobra organizacja pracy i umiejętność pracy w zespole.