Recruiter Szablon opisu stanowiska pracy

Rekruter to osoba lub firma zajmująca się rekrutowaniem pracowników dla swoich klientów. Ich głównym zadaniem jest znalezienie i zatrudnienie najlepiej dopasowanych kandydatów do oferowanych stanowisk.

Obowiązki:

  • Aktywne pozyskiwanie kandydatów poprzez różne źródła, takie jak strony internetowe, media społecznościowe, rekomendacje i inne.
  • Prowadzenie procesów rekrutacyjnych, w tym wywiadów kwalifikacyjnych, testów i weryfikacji referencji.
  • Współpraca z menedżerami w celu określenia wymagań dotyczących stanowiska i potrzeb związanych z zatrudnieniem.
  • Tworzenie atrakcyjnych ofert pracy i reklamowanie ich w celu zwiększenia zainteresowania kandydatów.
  • Dbanie o dobry wizerunek firmy i reprezentowanie jej na różnych forach i eventach branżowych.
  • Monitorowanie rynku pracy i konkurencji oraz prowadzenie analizy trendów rekrutacyjnych.
  • Zapewnienie profesjonalnego i czasowego kontaktu z kandydatami oraz przekazywanie im wszelkich informacji dotyczących procesu rekrutacji.
  • Dbałość o dokumentację związana z rekrutacją oraz raportowanie wyników i postępów procesów rekrutacyjnych.

Wymagania:

  • Doświadczenie w rekrutacji pracowników w różnych branżach.
  • Znajomość nowoczesnych narzędzi rekrutacyjnych, takich jak platformy online i social media.
  • Umiejętność budowania relacji z kandydatami i klientami.
  • Doskonałe umiejętności komunikacyjne w języku polskim i angielskim.
  • Umiejętność rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji.
  • Samodzielność, proaktywność i orientacja na cel.
  • Doświadczenie w prowadzeniu rozmów kwalifikacyjnych i ocenie kandydatów.
  • Znakomite umiejętności organizacyjne i planowania czasu.